Berlin

Transportation

Press release

Bombardier i Akiem wprowadzają na polski rynek innowacyjną lokomotywę TRAXX DC

  • Premiera najnowocześniejszej w branży, czteroosiowej lokomotywy zasilanej prądem stałym przeznaczonej na rynek Polski w zakładzie Bombardier we Wrocławiu
  • Wydarzenie to podkreśla zaangażowanie w lokalizację działalności produkcyjnej, operacyjnej i usługowej w Polsce

Lider technologii mobilności Bombardier Transportation i Akiem, firma zajmująca się leasingiem taboru kolejowego, podczas spotkania prasowego w fabryce we Wrocławiu, poinformowały o wprowadzeniu na polski rynek nowej, innowacyjnej lokomotywy BOMBARDIER* TRAXX DC3. Lokomotywa TRAXX DC3 jest obecnie najnowocześniejszym i najbardziej wydajnym pojazdem trakcyjnym zasilanym prądem stałym w Polsce.

W listopadzie 2018 roku firma Akiem zamówiła 20 takich lokomotyw w ramach umów na dostawę łącznie 33 lokomotyw TRAXX AC, DC i MS. Dostawy 33 lokomotyw zaplanowano na lata 2019 – 2021.

Fabien Rochefort, prezes Akiem, powiedział: „Jesteśmy dumni, że od ponad pięciu lat świadczymy usługi na rzecz dużej liczby polskich operatorów, obsługujących ruch krajowy i międzynarodowy. Zdecydowaliśmy się na dalsze zaangażowanie na rzecz rozwoju i podnoszenia efektywności transportu kolejowego w Polsce oraz w Europie Środkowej poprzez zainwestowanie w około 30 nowych lokomotyw przeznaczonych do eksploatacji na polskiej sieci kolejowej i w ruchu transgranicznym. Do 2020 roku nasza flota będzie liczyć nie mniej niż 180 lokomotyw TRAXX, z czego 55 lokomotyw będzie eksploatowanych w Polsce. Oficjalnie otwieramy też biuro w Warszawie, aby wspierać rozwój zarówno Akiem jak i mgw Service w tym regionie i cieszymy się, że będziemy mogli korzystać w nowych umiejętności i wiedzy, aby jeszcze lepiej obsługiwać naszych klientów”.

Peter Ammann, szef Globalnego Ekosystemu Freight Corridors w Bombardier Transportation, podkreślił: „Projekt ten po raz kolejny pokazuje, że nieustannie wspieramy polską gospodarkę, produkując w kraju nadwozia lokomotyw przeznaczonych na rynek polski, a także pojazdów eksportowanych niemal na cały świat. Do chwili obecnej zbudowaliśmy ponad 2400 takich nadwozi. Wszystkie pudła do naszych lokomotyw europejskich i północnoamerykańskich zostały wyprodukowane w zakładzie Bombardier we Wrocławiu. Ostatni kontrakt z naszym wieloletnim partnerem Akiem pozwolił rozszerzyć zasięg naszej innowacyjnej i najbardziej zaawansowanej w Europie lokomotywy TRAXX DC3 na Polskę, gdzie z wysoką niezawodnością eksploatowane były lokomotywy TRAXX poprzedniej generacji”.

Group Media Relations

Można również skontaktować się z jedną z naszych osób kontaktowych na całym świecie w celu uzyskania szczegółowych informacji prasowych.

„Projekt ten po raz kolejny pokazuje, że nieustannie wspieramy polską gospodarkę, produkując w kraju nadwozia lokomotyw przeznaczonych na rynek polski, a także pojazdów eksportowanych niemal na cały świat. Do chwili obecnej zbudowaliśmy ponad 2400 takich nadwozi."
Peter Ammann, szef Globalnego Ekosystemu Freight Corridors w Bombardier Transportation
Akiem and Bombardier launch innovative TRAXX DC locomotive in Poland

Introducing the innovative TRAXX DC locomotive for Poland, with launch customer Akiem, at Bombardier‘s Wroclaw site - TRAXX DC locomotive carbody visible in the background. (l-r) Peter Ammann (Head of Global Ecosystem Freight Corridors, Bombardier Transportation), Fabien Rochefort (CEO, Akiem), Anna Puchalowicz (Key Account Manager Central and Eastern Europe, Akiem) and Slawomir Nalewajka (Head of Ecosystem Poland, Bombardier Transportation)

Bombardier i Akiem oferują swoje doświadczenie w sektorze kolejowym, zapewniając przewoźnikom w Polsce szeroką gamę produktów, systemów sterowania ruchem kolejowym i usług. Bombardier posiada w Polsce cztery zakłady produkcyjne i inżynieryjne oraz dwie placówki serwisowe, w których łącznie pracuje prawie 2800 pracowników., Z kolei Akiem otworzył nowe biuro w Warszawie i zbudował silną sieć lokalnych partnerów. Operatorom lokomotyw TRAXX oferowane są obsługiwane przez polskie zespoły usługi obejmujące zarządzanie częściami zamiennymi, usługi utrzymania oraz  infolinię serwisową.

Dzięki nowej generacji lokomotyw, Bombardier oferuje najnowocześniejszą i najbardziej wszechstronną gamę lokomotyw czteroosiowych z napędem elektrycznym. Trzy typy pojazdów – TRAXX AC3, TRAXX MS3 i TRAXX DC3 zaspokajają główne potrzeby w zakresie transportu we wszystkich czterech systemach sieci trakcyjnych w Europie oraz oferują opcjonalną funkcję „Last Mile”, – dodatkowy silnik spalinowy umożliwiający lokomotywom poruszanie się po odcinkach niezelektryfikowanych. Nowe pojazdy zostały stworzone w oparciu o udaną platformę lokomotyw TRAXX, które są z powodzeniem produkowane od 18 lat. Ponad 2000 lokomotyw TRAXX jest obecnie eksploatowanych w Europie.

Bombardier Transportation

Jako światowy lider w technologii kolejowej Bombardier Transportation oferuje najbardziej kompleksową gamę rozwiązań dla branży transportu szynowego, począwszy od taboru kolejowego, aż po systemy sterowania ruchem kolejowym. Ponadto, Bombardier Transportation dostarcza kompleksowe systemy transportowe, technologie w zakresie e-mobilności oraz usługi w zakresie serwisu utrzymania. Jako lider innowacyjności stale wprowadza nowe idee w zakresie zrównoważonej mobilności, a zintegrowane rozwiązania dostarczane przez Bombardier Transportation przynoszą wymierne korzyści dla przewoźników, pasażerów i środowiska naturalnego. Centrala Bombardier Transportation mieści się w Niemczech, w Berlinie. Firma zatrudnia około 40,650 pracowników, a jej wyroby i usługi znalazły odbiorców w 60 krajach.

Bombardier

Bombardier, zatrudniając ponad 69 500 pracowników w czterech segmentach działalności, jest światowym liderem w branży transportowej, tworzącym innowacyjne i przełomowe samoloty oraz pociągi. Nasze produkty i usługi zapewniają światowej klasy doświadczenia transportowe, które wyznaczają nowe standardy w zakresie komfortu pasażerów, efektywności energetycznej, niezawodności i bezpieczeństwa.

Bombardier z siedzibą w Montrealu w Kanadzie, posiada zakłady produkcyjne i inżynieryjne w 28 krajach w segmentach transportu, samolotów biznesowych, komercyjnych i struktur lotniczych oraz usług inżynieryjnych. Akcje firmy Bombardier są notowane na Toronto Stock Exchange (BBD). W roku podatkowym zakończonym 31 grudnia 2018 roku Bombardier osiągnął przychody w wysokości 16,2 mld USD. Aktualności i informacje są dostępne na stronie bombardier.com lub na naszym koncie na Twitterze @Bombardier.

Uwagi dla wydawców

Aktualności, związane z nimi materiały i zdjęcia można znaleźć w naszym newsroomie. Please subscribe to our RSS Feed to receive press releases or follow Bombardier Transportation on Twitter @BombardierRail.

Bombardier
i TRAXX są znakami towarowymi Bombardier Inc. lub jej podmiotów zależnych.

#Anchor : Downloads