TRAXX DC3 locomotive at TRAKO

Gdansk

Transportation

Press release

Akiem i Bombardier przedstawiają na Targach TRAKO pierwszą lokomotywę TRAXX DC3 dla rynku polskiego

  • Lokomotywy TRAXX DC najnowszej generacji dla rynku polskiego zapewniają większą wydajność i moc
  • Nowa lokomotywa zaprezentowana po raz pierwszy na TRAKO, największych targach branży kolejowej w Polsce

 

Bombardier Transportation, dostawca rozwiązań dla mobilności oraz Akiem, przedsiębiorstwo prowadzące leasing lokomotyw prezentują na Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2019 odbywających się w Gdańsku w dniach od 24 do 27 września nową lokomotywę BOMBARDIER TRAXX DC3 dla rynku polskiego. Targi TRAKO są największym spotkaniem przedstawicieli branży kolejowej w Polsce, na którym prezentowane są najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej.  

“Mamy zaszczyt zaprezentować naszą najnowszą lokomotywę TRAXX DC3 dla rynku polskiego wspólnie z firmą Akiem, pierwszym odbiorcą tej lokomotywy” powiedział Sławomir Nalewajka, Prezes Bombardier Transportation na Polskę. “Przez ponad dziesięć lat eksploatacji naszych wypróbowanych lokomotyw TRAXX przewoźnicy kolejowi w Polsce przekonali się do ich pierwszorzędnej jakości. Dziś cieszymy się, że wprowadzamy na rynek polski najnowszą generację lokomotyw, charakteryzujących się większą mocą i wydajnością, inteligentną kontrolą przyczepności kół umożliwiającą maksymalne obciążenie oraz dogodnymi interwałami prac utrzymaniowych. Nasza działalność w Polsce ma dla nas wielkie znaczenie – to w Polsce firma Bombardier produkuje, między innymi, takie główne komponenty, jak nadwozia lokomotyw w zakładzie we Wrocławiu.”

Maciej Kaczanowski

Relacje z mediami

Group Media Relations

W celu uzyskania informacji zapraszamy również do kontaktu z osobami kontaktowymi na całym świecie (worldwide contacts).

Lokomotywa TRAXX DC3 dla Polski

Lokomotywa TRAXX DC3 dla Polski

"Dziś cieszymy się, że wprowadzamy na rynek polski najnowszą generację lokomotyw, charakteryzujących się większą mocą i wydajnością, inteligentną kontrolą przyczepności kół umożliwiającą maksymalne obciążenie oraz dogodnymi interwałami prac utrzymaniowych."
Sławomir Nalewajka, Prezes Bombardier Transportation na Polskę

“W listopadzie 2018 roku zakupiliśmy 20 lokomotyw TRAXX DC3 w ramach umów na dostawę łącznie 33 lokomotyw TRAXX AC, DC i MS przeznaczonych do eksploatacji w Polsce i Europie Środkowej” powiedział  Franck Besnard, Dyrektor Generalny Akiem. “Dzięki tej inwestycji nasze przedsiębiorstwo może wynająć flotę 55 lokomotyw dla przewozów pasażerskich i towarowych w Polsce. Nasza oferta leasingu obejmuje pełen zakres prac utrzymaniowych i odpowiada wymogom naszych klientów w zakresie niezawodności, siły pociągowej oraz parametrów eksploatacyjnych. Wraz z oddziałem naszego przedsiębiorstwa w Warszawie chcemy wspierać naszych klientów w tworzeniu rozwiązań, które są im niezbędne do sprostania konkurencji na rynku transportu szynowego w Polsce.”

Lokomotywy TRAXX DC należą do rodziny innowacyjnych lokomotyw TRAXX, która może być wyposażona w funkcjonalność „Last Mile” stanowiącą technologiczne rozwiązanie umożliwiające lokomotywom poruszanie się po niezelektryfikowanych odcinkach toru. Ta nowa generacja lokomotyw powstała na bazie sprawdzonych w eksploatacji i docenianych przez klientów lokomotyw typu TRAXX. Obecnie ponad 2000 lokomotyw tego typu jest eksploatowanych w ponad 20 krajach i przemierza łącznie około 300 milionów kilometrów w ciągu roku. Przewoźnicy kolejowi będący użytkownikami tych lokomotyw mają do dyspozycji gęstą sieć placówek serwisu lokomotyw w całej Europie, a także działającą 24h/dobę infolinię zapewniającą obsługę w wielu językach oraz inne wsparcie zespołów serwisantów firmy Bombardier.  

Zapraszamy do odwiedzenia stanowisk Akiem i Bombardier na Międzynarodowych Targach TRAKO w Gdańsku, w dniach od 24 do 27 września – stanowisko Nr 37, Hala A (Akiem) oraz stanowisko Nr 27, Hala B (Bombardier), a także na tor Nr 3, na terenie torów ekspozycyjnych bocznicy B, będących częścią ekspozycji zewnętrznej (pierwsza lokomotywa TRAXX DC 3 Akiem/Bombardier). 

Grupa Akiem

Grupa Akiem jest wiodącym dostawcą usług w zakresie leasingu lokomotyw i im pokrewnych w Europie. Korzysta z sieci zakładów serwisowych swojej spółki zależnej – mgw Service, która specjalizuje się w utrzymaniu taboru kolejowego. Będąc posiadaczem floty 460 lokomotyw Grupa Akiem prowadzi działalność w wielu krajach Europy obsługując około 50 klientów, którzy prowadzą przewozy towarowe i pasażerskie. Prawie 150 pracowników we Francji, Polsce, Niemczech, Szwecji, Włoszech i na Węgrzech pracuje w oddziałach Grupy Akiem zajmujących się leasingiem i utrzymaniem taboru. Właścicielami Grupy Akiem są TLP (SNCF Mobilités) oraz Eurotraction (DWS).

Bombardier Transportation w Polsce

Bombardier jest największym międzynarodowym inwestorem w branży transportu kolejowego w Polsce. W zakładach koncernu w Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu pracuje ponad 2500 osób. Szeroki zakres działalności firmy obejmuje produkcję nadwozi lokomotyw, pociągów dla przewozów regionalnych, pociągów dużych prędkości, produkcję ram wózków, projektowanie i produkcję systemów sterowania i zarządzania ruchem kolejowym, produkcję aparatury elektrycznej, jak również serwis utrzymania pojazdów szynowych oraz systemów sterowania ruchem kolejowym.

Bombardier Transportation

Bombardier Transportation dostarcza rozwiązania służące globalnej mobilności i wyznaczające nowe standardy dzięki najbardziej kompleksowej i pełnej gamie rozwiązań dla branży transportu szynowego, począwszy od taboru kolejowego, podsystemów i systemów sterowania ruchem kolejowym, do kompleksowych systemów transportowych, technologii w zakresie e-mobilności oraz usług w zakresie serwisu i utrzymania bazujących na pozyskiwanych danych o eksploatacji urządzeń. Łącząc technologie i osiągi ze zrozumieniem dla potrzeb użytkowników, Bombardier Transportation nieustannie wprowadza nowe idee w zakresie zrównoważonej mobilności, a zintegrowane rozwiązania dostarczane przez Bombardier Transportation przynoszą wymierne korzyści dla przewoźników, pasażerów i środowiska naturalnego. Centrala Bombardier Transportation mieści się w Niemczech, w Berlinie. Grupa zatrudnia około 40 650 pracowników, a jej wyroby i usługi znalazły odbiorców w 60 krajach.

Bombardier

Zatrudniając ponad 68 000 pracowników koncern Bombardier jest światowym liderem w branży transportu, tworzącym innowacyjne samoloty oraz tabor kolejowy. Produkty i usługi koncernu zapewniają transport światowej klasy, wyznaczający nowe standardy w zakresie komfortu pasażerów, efektywności energetycznej, niezawodności i bezpieczeństwa.

Koncern Bombardier z siedzibą w Montrealu w Kanadzie posiada zakłady produkcyjne i biura projektowe w 28 krajach, oferujące szeroką gamę produktów i usług w segmentach samolotów biznesowych, komercyjnych oraz transportu szynowego. Akcje firmy Bombardier są notowane na Toronto Stock Exchange (BBD). W roku obrotowym zakończonym 31 grudnia 2018 roku Bombardier osiągnął przychody w wysokości 16,2 mld USD. Koncern jest notowany na światowej liście 2019 Global 100 Most Sustainable Corporations. Aktualności i informacje są dostępne na stronie bombardier.com lub na koncie Twitter @Bombardier.

Uwagi dla wydawców

Aktualności, związane z nimi materiały i zdjęcia można znaleźć w naszym centrum informacyjnym na stronie. Zapraszamy do subskrypcji RSS Feedaby otrzymywać komunikaty prasowe lub śledzić Bombardier Transportation na Twitter @BombardierRail.


Bombardier i TRAXX są znakami towarowymi Bombardier Inc. lub jej podmiotów zależnych.

#Anchor : Pliki do pobrania i zdjęcia