#Anchor : Presence in Poland

Bombardier Transportation w Polsce

Bombardier jest największym inwestorem międzynarodowym w branży transportu szynowego w Polsce. W zakładach zlokalizowanych w Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu pracuje obecnie ponad 2 000 osób. Szeroki zakres działalności obejmuje:

  • produkcję nadwozi lokomotyw oraz wagonów pasażerskich, w tym do pociągów dużych prędkości, ram wózków dla pociągów wielkich prędkości, zespołów trakcyjnych ruchu regionalnego, tramwajów i wagonów metra
  • projektowanie i produkcję systemów sterowania i kierowania ruchem kolejowym
  • produkcję aparatury elektrycznej
  • usługi utrzymania urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz serwis utrzymania pojazdów szynowych

Sukces rynkowy Bombardier zawdzięcza naciskowi, jaki kładzie na innowacje technologiczne zgodne z duchem poszanowania środowiska naturalnego. Takie podejście do nowoczesności stanowi odpowiedź Bombardiera na potrzeby Klientów i wyraz odpowiedzialności firmy, działającej zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

#Anchor : Projekty

Projekty w Polsce

Produkty oraz usługi dostarczane przez firmę Bombardier są doskonale znane na terenie kraju. Pociągi piętrowe nowej generacji TWINDEXX eksploatowane są w Polsce przez Koleje Mazowieckie. Lokomotywy z rodziny TRAXX użytkuje wielu operatorów, w tym m.in. LOTOS Kolej, Pol-Miedź Trans oraz Koleje Mazowieckie. Nowoczesne niskopodłogowe tramwaje FLEXITY usprawniają transport miejski w Krakowie, Gdańsku i Łodzi. Na większości głównych linii kolejowych w Polsce, a także na 1. oraz 2. linii Metra Warszawskiego użytkowane są systemy sterowania ruchem kolejowym, zaprojektowane i wyprodukowane przy znaczącym udziale zakładu Bombardier Transportation z Katowic. Wkrótce na liniach E30 oraz E65 uruchomiona zostanie technologia INTERFLO ERTMS Poziom 2, dostarczona przez Bombardier Transportation.

#Anchor : Zaklady

Tel Fax Customer: Location: Product name: Number of vehicles: Entry into service:

#Anchor : Aktualności
#Anchor : Kariera

Kariera w Polsce

W firmie Bombardier razem pracujemy nad ewolucją mobilności, zajmując się każdym dobrym pomysłem z osobna. Jeśli masz dobry pomysł, to my stworzymy sprzyjające warunki, w których przekształci się w świetny produkt lub usługę dla Klienta. Wszystko zaczyna się od Waszych pomysłów.  

Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie technologii dla zastosowań kolejowych. Posiadamy najszerszą ofertę produktową w branży kolejowej, która obejmuje pełne portfolio produktowe - od systemów sterowania i zarządzania ruchem kolejowym, poprzez pojazdy szynowe i kompletne systemy transportowe, do usług serwisu i utrzymania. Obecnie ponad 100 000 pojazdów naszej produkcji jest eksploatowanych na całym świecie.

Kluczem do sukcesu są nasi pracownicy. Jesteśmy dumni z tego, że przyciągamy najbardziej utalentowanych ludzi i pomagamy im rozwijać ich umiejętności. Zapewniamy świetne szkolenia i elastyczne formy pracy z myślą o równowadze między pracą, a życiem prywatnym.  W Polsce zatrudniamy obecnie ponad 2000 osób w zakładach Bombardier Transportation zlokalizowanych w Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu, a także w placówkach serwisowych rozsianych po całym kraju.

Dołącz do naszej społeczności utalentowanych ludzi

Bądź na bieżąco i dołącz do nas! Wpisz swój adres e-mail, przekaż parę słów o sobie, a my będziemy Cię na informować o zbliżających się wydarzeniach oraz możliwościach, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom. 

#Anchor : Kontakt

Kontakt

Katowice

Dział rekrutacji

Łódź

Dział rekrutacji

Warszawa

Dział rekrutacji

Wrocław

Dział rekrutacji

#Anchor : Pliki do pobrania