Effective 29 January 2021, Alstom completed the acquisition of Bombardier Transportation. Click here for more information

Berlin

Transportation

Rail Stories

První dvě inovativní TRAXX MS lokomotivy představeny delegaci ČD Cargo v německém Kasselu.

Český dopravce je prvním zákazníkem, který nasazuje tento nový typ vícesystémové   lokomotivy pro nákladní a osobní dopravu v České republice, na Slovensku, v Německu, Rakousku, Polsku a Maďarsku.

Dne 21. listopadu 2019 se vedení našeho zákazníka ČD Cargo přišlo podívat na své první dvě zcela nové lokomotivy TRAXX Multi-System (MS) do našeho závodu v německém Kasselu. ČD Cargo, dceřiná společnost Českých drah, bude prvním zákazníkem, který nasadí tento nový typ vícesystémové lokomotivy pro nákladní a osobní dopravu v České republice, na Slovensku, v Německu, Rakousku, Polsku a Maďarsku.

Lokomotivy jsou součástí kupní smlouvy až na 50 lokomotiv podepsané v srpnu 2018. První objednávka podepsaného kontraktu zahrnuje deset lokomotiv. První lokomotiva bude v následujících týdnech převezena do České republiky.

Delegaci ČD Cargo, kterou mimo jiné tvořil Zdeněk Škvařil, člen představenstva a provozní ředitel, Martin Šimek, finanční ředitel, Zdeněk Štěpánek, ředitel údržby a oprav, Radek Nekola, člen dozorčí rady a odborového svazu a David Votroubek, předseda Federace strojvůdců lokomotiv byli spolu s ostatními přivítáni Michaelem Fohrerem, prezidentem regionu pro střední a východní Evropy a Izraele v Bombardier Transportation.

Delegace měla příležitost získat představu o technických vlastnostech a výkonosti nové lokomotivy.

Zdenek Skvaril, CEO CD Cargo, Michael Fohrer, President Central/Eastern Europe and Israel, Bombardier Transportation, Peter Amman, Head of Locomotives, Bombardier Transportation

 "Jsme velmi ohromeni stavem výroby inovativní vícesystémové lokomotivy," řekl Zdeněk Škvařil. "Je to pro nás čest být první, kdo tuto novou technologii zavede v České republice a v dalších zemích v regionu. Těšíme se, že brzy budeme moci použít tyto lokomotivy firmy Bombardier v nákladní dopravě!” 

"Je to pro nás čest být první, kdo tuto novou technologii zavede v České republice a v dalších zemích v regionu."
Zdeněk Škvařil, Member of the Board of Directors and COO, ČD Cargo

Czech operator, CD Cargo is the to deploy this new type of multi-system locomotive for freight and passenger traffic in the Czech Republic, Slovakia, Germany, Austria, Poland and Hungary.

"Jsme velmi rádi, že můžeme oslavit tento důležitý milník s tak velkou delegací za účasti klíčových členů obou stran, “řekl Michael Fohrer. "Nyní dokončujeme poslední kroky směřující k finalizaci lokomotiv - a těšíme se na jejich uvedení do provozu v nákladní dopravě s ČD Cargo a jsme hrdí na to, že je příští rok uvidíme v provozu v mnoha dalších zemích."

 

 

 

"Nyní dokončujeme poslední kroky směřující k finalizaci lokomotiv - a těšíme se na jejich uvedení do provozu v nákladní dopravě s ČD Cargo a jsme hrdí na to, že je příští rok uvidíme v provozu v mnoha dalších zemích."
Michael Fohrer, President Central/Eastern Europe and Israel, Bombardier Transportation

Czech operator, CD Cargo is the to deploy this new type of multi-system locomotive for freight and passenger traffic in the Czech Republic, Slovakia, Germany, Austria, Poland and Hungary.

Related news and product information