CD Cargo's Class 388 001 TRAXX MS3 locomotive on tracks

Berlin

Transportation

Press release

Bombardier a ČD Cargo zařazují první lokomotivy TRAXX MS3 do testovacího komerčního provozu v České republice

  • Lokomotiva TRAXX MS3 jako první splňuje přísnou českou technickou normu pro elektromagnetickou kompatibilitu drážních zařízení
  • ČD Cargo si u Bombardieru objednalo až 50 lokomotiv typu TRAXX MS3 pro osobní a nákladní dopravu – testovací komerční provoz prvních dvou lokomotiv je důležitým milníkem

 

Globální poskytovatel mobilních řešení společnost Bombardier Transportation a ČD Cargo, český národní dopravce, učinili důležitý krok k uvedení lokomotiv BOMBARDIER TRAXX MS3 do provozu v České republice. První dvě tyto lokomotivy, které táhnou nákladní vlaky, zahájily zkušební provoz 3. července 2020.

TRAXX MS3 je první lokomotiva, která je plně kompatibilní s českou technickou normou pro elektromagnetickou kompatibilitu, jenž je jednou z nejpřísnějších v Evropě. 

Maciej Kaczanowski

Tiskový mluvčí

Group Media Relations

S dalšími specifickými dotazy můžete oslovit naše globální zástupce

„Naše TRAXX 3 platforma je nejnovějším výsledkem našeho produktového vývoje v segmentu lokomotiv. Nejenom pro mě osobně, ale pro všechny v Bombardieru je velmi hrdým momentem vidět TRAXX MS3 vstupovat do komerčního provozu.“
- Tomáš Holý, obchodní zástupce pro Českou republiku a Slovensko, Bombardier Transportation

„Naše TRAXX 3 platforma je nejnovějším výsledkem našeho produktového vývoje v segmentu lokomotiv. Nejenom pro mě osobně, ale pro všechny v Bombardieru je velmi hrdým momentem vidět TRAXX MS3 vstupovat do komerčního provozu. Touto lokomotivou jsme odpověděli na potřeby našich zákazníků a nabídli jim pokrokový produkt na osvědčené platformě: k dnešnímu datumu je již v provozu více než 2000 TRAXX lokomotiv ve 20 zemích, celkem urazí vzdálenost větší než 300 milionů kilometrů ročně,“ uvádí Tomáš Holý, obchodní zástupce pro Českou republiku a Slovensko, Bombardier Transportation.

ČD Cargo lokomotiva TRAXX MS3 řady 388 002

ČD Cargo lokomotiva TRAXX MS3 řady 388 002 v provozu blízko Krasíkova ve východní části České republiky (foto: Pavel Polák)

ČD Cargo a Bombardier podepsali kontrakt na dodání až 50 kusů TRAXX MS3 lokomotiv, s první částí dodávky na 10 lokomotiv. ČD Cargo bude lokomotivy používat v nákladní i osobní dopravě na tratích v České republice, na Slovensku, v Německu, Rakousku, Polsku a Maďarsku a rozšíří své pole působnosti také do Slovinska a Chorvatska.

O ČD Cargo

ČD Cargo je jedním z nejdůležitějších železničních dopravců v Evropské unii, který ročně přepraví přibližně 65 milionů tun zboží. Poskytuje služby nejen na tisících místech v České republice, ale má také licenci k provozování vlaků v Rakousku, Německu, Polsku a na Slovensku. Vozový park ČD Cargo představuje téměř 800 lokomotiv a více než 20 000 vagónů.

O Bombardier Transportation v České republice

Bombardier Transportation Czech Republic je druhá největší společnost vyrábějící kolejová vozidla v České republice. Výrobní závod v České Lípě s více než 1 300 zaměstnanci je klíčovým dodavatelem svařovaných komponentů pro regionální a příměstské vlaky, tramvaje a metra společnosti Bombardier. Výrobky společnosti Bombardier každý den podporují železniční a městskou dopravu v České republice. Téměř 50 lokomotiv TRAXX je v provozu pro několik operátorů, pro které Bombardier rovněž poskytuje servis a údržbu. Kromě toho jsou pražské metro A a B vybaveny řešením hromadné dopravy vlaků BOMBARDIER CITYFLO 350.

O Bombardier Transportation

Bombardier Transportation je poskytovatelem řešení pro globální mobilitu, který je na prvním místě v nejširším portfoliu železničního průmyslu. Pokrývá celé spektrum řešení, od vlaků po subsystémy a signalizaci, až po kompletní dopravní systémy na klíč, technologii elektronické mobility a služby údržby založené na údajích. Díky kombinaci technologie a výkonu s empatií, Bombardier Transportation nepřetržitě odvádí průkopnickou práci v udržitelné mobilitě poskytováním integrovaných řešení, která přinášejí významné výhody pro provozovatele, cestující a životní prostředí. Společnost Bombardier Transportation se sídlem v Berlíně v Německu zaměstnává přibližně 36 000 lidí a její produkty a služby působí ve více než 60 zemích.

O společnosti Bombardier 

S téměř 60 000 zaměstnanci ve dvou obchodních segmentech je Bombardier světovým lídrem v dopravním průmyslu a vytváří inovativní a průkopnická letadla a vlaky. Naše produkty a služby poskytují prvotřídní přepravní zážitky, které stanovují nové standardy v oblasti pohodlí cestujících, energetické účinnosti, spolehlivosti a bezpečnosti.

Společnost Bombardier se sídlem v kanadském Montrealu má výrobní a inženýrská pracoviště ve více než 25 zemích napříč segmenty letectví a dopravy. Akcie Bombardier se obchodují na Toronto Stock Exchange (BBD). Ve fiskálním roce končícím 31. prosince 2019 vykázala společnost Bombardier tržby ve výši 15,8 miliard USD. Novinky a informace jsou k dispozici na bombardier.com nebo nás sledujte na Twitteru @Bombardier.

Poznámka pro editory

Pro novinky, související materiály a fotografie navštivte naši redakci. Přihlaste se k odběru našeho kanálu RSS a získávejte tiskové zprávy nebo sledujte Bombardier Transport na Twitteru @BombardierRail.

Bombardier, TRAXX and CITYFLO jsou ochranné známky společnosti Bombardier Inc.

#Anchor : Ke stažení a fotky