Effective 29 January 2021, Alstom completed the acquisition of Bombardier Transportation. Click here for more information

CD Cargo's Class 388 001 TRAXX MS3 locomotive on tracks

Berlin

Transportation

Press release

Bombardier a ČD Cargo zařazují první lokomotivy TRAXX MS3 do testovacího komerčního provozu v České republice

  • Lokomotiva TRAXX MS3 jako první splňuje přísnou českou technickou normu pro elektromagnetickou kompatibilitu drážních zařízení
  • ČD Cargo si u Bombardieru objednalo až 50 lokomotiv typu TRAXX MS3 pro osobní a nákladní dopravu – testovací komerční provoz prvních dvou lokomotiv je důležitým milníkem

 

Globální poskytovatel mobilních řešení společnost Bombardier Transportation a ČD Cargo, český národní dopravce, učinili důležitý krok k uvedení lokomotiv BOMBARDIER TRAXX MS3 do provozu v České republice. První dvě tyto lokomotivy, které táhnou nákladní vlaky, zahájily zkušební provoz 3. července 2020.

TRAXX MS3 je první lokomotiva, která je plně kompatibilní s českou technickou normou pro elektromagnetickou kompatibilitu, jenž je jednou z nejpřísnějších v Evropě. 

Group Media Relations

S dalšími specifickými dotazy můžete oslovit naše globální zástupce

„Naše TRAXX 3 platforma je nejnovějším výsledkem našeho produktového vývoje v segmentu lokomotiv. Nejenom pro mě osobně, ale pro všechny v Bombardieru je velmi hrdým momentem vidět TRAXX MS3 vstupovat do komerčního provozu.“
- Tomáš Holý, obchodní zástupce pro Českou republiku a Slovensko, Bombardier Transportation

„Naše TRAXX 3 platforma je nejnovějším výsledkem našeho produktového vývoje v segmentu lokomotiv. Nejenom pro mě osobně, ale pro všechny v Bombardieru je velmi hrdým momentem vidět TRAXX MS3 vstupovat do komerčního provozu. Touto lokomotivou jsme odpověděli na potřeby našich zákazníků a nabídli jim pokrokový produkt na osvědčené platformě: k dnešnímu datumu je již v provozu více než 2000 TRAXX lokomotiv ve 20 zemích, celkem urazí vzdálenost větší než 300 milionů kilometrů ročně,“ uvádí Tomáš Holý, obchodní zástupce pro Českou republiku a Slovensko, Bombardier Transportation.

ČD Cargo lokomotiva TRAXX MS3 řady 388 002

ČD Cargo lokomotiva TRAXX MS3 řady 388 002 v provozu blízko Krasíkova ve východní části České republiky (foto: Pavel Polák)

ČD Cargo a Bombardier podepsali kontrakt na dodání až 50 kusů TRAXX MS3 lokomotiv, s první částí dodávky na 10 lokomotiv. ČD Cargo bude lokomotivy používat v nákladní i osobní dopravě na tratích v České republice, na Slovensku, v Německu, Rakousku, Polsku a Maďarsku a rozšíří své pole působnosti také do Slovinska a Chorvatska.

O ČD Cargo

ČD Cargo je jedním z nejdůležitějších železničních dopravců v Evropské unii, který ročně přepraví přibližně 65 milionů tun zboží. Poskytuje služby nejen na tisících místech v České republice, ale má také licenci k provozování vlaků v Rakousku, Německu, Polsku a na Slovensku. Vozový park ČD Cargo představuje téměř 800 lokomotiv a více než 20 000 vagónů.

O Bombardier Transportation v České republice

Bombardier Transportation Czech Republic je druhá největší společnost vyrábějící kolejová vozidla v České republice. Výrobní závod v České Lípě s více než 1 300 zaměstnanci je klíčovým dodavatelem svařovaných komponentů pro regionální a příměstské vlaky, tramvaje a metra společnosti Bombardier. Výrobky společnosti Bombardier každý den podporují železniční a městskou dopravu v České republice. Téměř 50 lokomotiv TRAXX je v provozu pro několik operátorů, pro které Bombardier rovněž poskytuje servis a údržbu. Kromě toho jsou pražské metro A a B vybaveny řešením hromadné dopravy vlaků BOMBARDIER CITYFLO 350.

O Bombardier Transportation

Bombardier Transportation je poskytovatelem řešení pro globální mobilitu, který je na prvním místě v nejširším portfoliu železničního průmyslu. Pokrývá celé spektrum řešení, od vlaků po subsystémy a signalizaci, až po kompletní dopravní systémy na klíč, technologii elektronické mobility a služby údržby založené na údajích. Díky kombinaci technologie a výkonu s empatií, Bombardier Transportation nepřetržitě odvádí průkopnickou práci v udržitelné mobilitě poskytováním integrovaných řešení, která přinášejí významné výhody pro provozovatele, cestující a životní prostředí. Společnost Bombardier Transportation se sídlem v Berlíně v Německu zaměstnává přibližně 36 000 lidí a její produkty a služby působí ve více než 60 zemích.

O společnosti Bombardier 

S téměř 60 000 zaměstnanci ve dvou obchodních segmentech je Bombardier světovým lídrem v dopravním průmyslu a vytváří inovativní a průkopnická letadla a vlaky. Naše produkty a služby poskytují prvotřídní přepravní zážitky, které stanovují nové standardy v oblasti pohodlí cestujících, energetické účinnosti, spolehlivosti a bezpečnosti.

Společnost Bombardier se sídlem v kanadském Montrealu má výrobní a inženýrská pracoviště ve více než 25 zemích napříč segmenty letectví a dopravy. Akcie Bombardier se obchodují na Toronto Stock Exchange (BBD). Ve fiskálním roce končícím 31. prosince 2019 vykázala společnost Bombardier tržby ve výši 15,8 miliard USD. Novinky a informace jsou k dispozici na bombardier.com nebo nás sledujte na Twitteru @Bombardier.

Poznámka pro editory

Pro novinky, související materiály a fotografie navštivte naši redakci. Přihlaste se k odběru našeho kanálu RSS a získávejte tiskové zprávy nebo sledujte Bombardier Transport na Twitteru @BombardierRail.

Bombardier, TRAXX and CITYFLO jsou ochranné známky společnosti Bombardier Inc.

#Anchor : Ke stažení a fotky